top of page

ЛАЙКОМАНІЯ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

January 27, 2019

Чи знаєте ви, що лайкоманія - небезпечна хвороба, залежність, ну як наркотична, тільки від лайків. Симптоми в першу чергу успадковуються від залежності від соціальних мереж. Людина весь час робить все для того, щоб сфотографувати або написати і викласти це в Інтернет, щоб їй поставили якомога більше лайків. Люди таким чином намагаються звернути на себе увагу, довести собі, що вони комусь потрібні тощо. 
Якщо десять хвилин тому Ви перевірили кількість «Мені подобається» у своїй фотографії, а тепер Вас знову підмиває це зробити - зупиніться. Це і є залежність. 
Відомо, що будь-яка залежність згубно впливає на людей, роблячи їх рабами. Людина має бути вільною від будь-яких залежностей протиприродних його особистості. 
У рамках міського марафону “Лайкоманія в соціальних мережах”, з метою заклику дітей до обмеження у використанні соціальних мереж, у Криворізькій гімназії №127 було проведено ряд просвітницьких заходів, під час яких гімназисти намагалися визначити шкоду від мережі Інтернет - коли соціальні мережі можуть бути злом (поглинають час, захаращують інформаційне поле, що провокує уривчастість мислення людини), а коли приносять користь, стаючи інструментом розвитку.

Добавьте заголовок...

January 04, 2019

2018 року підбито підсумки міського заочного фотоконкурсу «Маю право!», організованого Криворізьким факультетом Одеської юридичної академії для учнівської молоді. 
Юні фотоаматори представили роботи на розгляд журі за тематичними категоріями «Хроніка навчального життя», «Праця», «Портрет» в електронному варіанті. 
Анна Табунщик, учениця 10-А класу Криворізької гімназії № 127, посіла І місце в номінації «Хроніка навчального життя» за світлину «Щедрість рідної землі» і була відзначена дипломом 1-го ступеню та подарунком. 
Завершилася церемонія нагородження учасників фотоконкурсу екскурсією закладом вищої освіти.

МАЙСТЕР-КЛАС З ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ ВІД ХОЛЛІ ФУРГАСОН

Весело та цікаво проходять зимові канікули учнів КГ127! 
Сьогодні американська волонтерка Холлі Фургасон провела майстер-клас з графічного дизайну. Навчила наших п'ятикласників основам побудови графічних проектів та розповіла про тонкощі їх стильового оформлення. 
Крім того у спілкуванні з Холлі діти невимушено вдосконалювали комунікативні навички англійською мовою. 

ЖУРНАЛІСТСЬКИЙ КВЕСТ

20 листопада у КГ №127 для учнів 7-х класів було проведено квест. Команди у складі 3-х учнів повинні були пройти 5 станцій. Виконавши завдання на кожній, отримали набір літер, з яких потрібно було скласти слово. Враховувалася правильність відповідей на питання різного ступеню складності та швидкість пересування команд. 
За підсумками квесту перемогу отримала команда учнів 7-А класу. 

ІНТЕРНЕТ-ГРА "МЕДІАЗНАЙКО"

09-23 листопада 2018 року в Криворізькій гімназії №127 оголошено медіаосвітнім тижнем. Учні старших класів долучилися до Інтернет-гри «Медіазнайко», яка навчає правилам та історії ЗМІ, радіо, телебачення, Інтернету та журналістики, сприяє розвитку мислення, спонукає до здобуття нових знань про види інформації та медіа. Гра має велику кількість завдань. Якщо вказуєш правильну відповідь на питання, то на екрані з’являється повідомлення з цікавою інформацією. Звернено детальну увагу на тонкощі роботи журналіста. 
Старшокласники були здивовані, коли дізналися, що в нашій Дніпропетровській області найбільша кількість регіональних телеканалів. 
Цікавими для них виявилися наступні факти: 
- першим диктором була жінка; 
- як одну інформацію можна перетворити на іншу, змінивши її зміст; 
- історія перших магнітофонів; 
- Україна не відставала у розвитку ЗМІ від інших країн; 
- розвиток видів інформації, способи її збереження; 
- Юлій Цезар користувався поштовим голубом; 
- шляхи створення матеріалів для газет; 
- про першу надруковану газету у світі, яка вийшла 1690 року в Страсбурзі. 

ВЧИМОСЯ МИСТЕЦТВУ ФОТОГРАФІЇ

19 листопада 2018 року в рамках Тижня медіакультури в КГ №127 для юних фотографів було проведено майстер-клас, підготовлений медіапедагогом Табунщик Н.А. 
Учні ознайомилися із найпоширенішими жанрами фото, історією розвитку фотографії, отримали загальні поради, як зробити якісні світлини, розглянули типові помилки при фотографуванні. 

"ЩАСЛИВА МИТЬ-2018" ДЛЯ ФОТОАМАТОРІВ

Любиш фотографувати, помічати незвичайне навколо себе, ловити мить життя у кадрі - тоді бліц-фотоконкус "Щаслива мить" саме для тебе. 
Проходить цей захід щороку в м. Дніпро у середині жовтня, збираючи фотоаматорів з усієї області. Криворізьку гімназію №127 цього року представляла команда у складі Анни Табунщик (10-А) та Мирослави Маляр (11-А). 
Умовами конкурсу передбачено виконання домашнього завдання - знімки на теми "Натюрморт - жива картина" та "Світ фантазій" (з використанням програми Фотошоп). 
Очний тур - до 14.00 зробити світлини на теми, отримані під час реєстрації, - "Дніпро - найкраще місто", гумористичне фото, "Планета дітей". 
Робота журі тривала протягом місяця. І ось нарешті оголошено результати. Вітаємо наших фотографів: номінація "Світ фантазій" - ІІ м. Табунщик А, Маляр М.; номінація "Натюрморт - жива картина" ІІІ м. - Табунщик А., номінація "Дніпро - найкраще місто" ІІІ м. - Маляр М.

21:46 ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ВЕДУЧОЮ 24 КАНАЛУ (НОВИН) КАРОЛІНОЮ КОРОЛЬ

е́нь працівників ра́діо, телеба́чення та зв'язку́ — професійне свято України. Відзначається щорічно 16 листопада. У цей день старшокласники гімназії стали учасниками онлайн-зустрічі з ведучою 24 каналу (Новин) Кароліною Король “Мій зірковий шлях”. “24 канал” – це перший український цілодобовий канал новин. Новини політики, економіки, шоу-бізнесу та спорту, що транслюється по всій території України. Кароліна розповіла про те, як вона стала ведучою, з якими труднощами професії їй довелося зіткнутися, вона трішки привідкрила завісу медійного життя та новинярської кухні. 

"ДЕТЕКТОР МЕДІА" - МІСЬКИЙ ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

15 листопада 2018 року на базі КЗШ №110 та №117 Тернівського району відбувся дискусійний клуб, який зібрав юних журналістів Кривого Рогу. Основне питання, яке обговорювалося, - що означає бути медіаграмотним. 
Криворізьку гімназію №127 представляли Юлія Відміцька, Анатолій Буряк, Павло Сологуб, Ігор Климук (9-А,Б), Переверзєва Майя, Бєлікова Дар’я, Майя (8-Б). 
Власним досвідом впровадження медіазнань з присутніми поділився керівник гуртка "Кіношкола" ЦДЮТ "Терноцвіт" Володимир Будко, який представив юній аудиторії декілька відеоробіт та провів екскурсію по знімальному павільйону й апаратній кімнаті. 
А медіаклуб КЗШ №117 "МІГ" у яскравій, запальній формі розповів про досягнення юнкорів. 
Для учнів та керівників організатори заходу спланували практичні заняття окремо. Дорослі обговорювали особливості організації дитячих студій журналістики і розглядали варіанти застосування фотографії під час проведення уроків, які представила присутнім Алла Кузьменко, керівник гуртка "Трес-центр "ТСН" ПДЮТ Центрально-Міського району. На завершення зустрічі всі спробували власні сили в он-лайн грі "Медіаграмотна місія". 
Представники учнівської молоді на практичному занятті отримали можливість поспілкуватися із журналістами-практиками Альоною Ільченко та Олегом Ендерксоном, які працюють на ТРК "Рудана". Як створюється новина, з чого складається зміст телепередачі, що таке закадровий голос, як повинен працювати журналіст в ефірі, чи небезпечна ця професія тощо - ось неповний перелік питань, на які отримали відповіді діти. І яка ж зустріч обходиться без селфі з гостями! 

ПРЕС-ТОЛОКА "ВІВАТ, МЕДІАГРАМОТНІСТЬ!"

08.11.2018 ЦДЮТ "Ріднокрай" зібрав юних журналістів закладів освіти Інгулецького району на прес-толоку «Віват, Медіаграмотність!». Гімназію представляли Анастасія Чухрай, Єлизавета Пономарьова, Анна Єременко (10-Б), Анна Табунщик, Дар'я Абдулова (10-А). 
Медіаграмотність покликана допомогти людям розуміти, створювати й оцінювати культурне значення аудіовізуальних та друкованих текстів. 
Мета кожного з нас: навчитися аналізувати та критично ставитися до інформаційного потоку, формувати в собі вміння працювати з інформацією мас-медіа. 
Школярі та педагоги, відповідальні за розвиток дитячих ЗМІ, випробували себе в конкурсах «Презентуй друковане видання», «Реклама», «Інтернет: за і проти», «Фотокрос». 
Учасників прес-толоки вітав творчий колектив ЦДЮТ "Ріднокрай" "YOU`LL SEE". Діти переглянули відеоролики «Навіщо потрібна медіаграмотність?», які створили їхні ровесники. 
Присутні на заході досліджували можливості ЗМІ та розвивали навички орієнтування в медіасередовищі. 

ЄДИНИЙ УРОК МЕДІАГРАМОТНОСТІ

А чи знаєте ви, що вивчають на уроках медіаграмотності? 
Сучасний учень має орієнтуватися в сучасному медіапросторі, розуміти основні принципи функціонування різних медіа, виявляти вплив інформації на особистість, аналізувати й оцінювати медіаповідомлення, знати правила культури спілкування в інформаційному суспільстві та методи захисту від можливих негативних впливів; збирати, обробляти, зберігати та передавати інформацію з освітньою метою. Медіаграмотність допомагає школяреві активно використовувати можливості інтернету, телебачення, радіо, преси, допомагає йому краще зрозуміти мову мистецтва. 
Уроки медіаграмотності, проведені в гімназії, були присвячені новим медіа, питанням кібербезпеки та мови ворожнечі в інтернеті, фейкам (спотворенню інформації в новинах), аналізу медіамеседжів, механізмам контролю медіа в суспільстві тощо. 

ВЕБ-КВЕСТ ДЛЯ ДІВЧАТ "У СВІТІ КОДУВАННЯ 2018"

З 8 по 12 жовтня в Україні проходить веб-квест для дівчат «У світі кодування 2018». Учасницями онлайн-змагань стали представниці 7-8 класів Криворізької гімназії №127. 
Враження від нової інформації в учасниць веб-квесту неймовірні! Здивувало дівчат, що в Японії існує рок-група, де виконавці роботи, що в Києві є сміттєві баки, які подають сигнал про наповненість, що існує криптовалюта. Дізналися про робота-жінку зі штучним інтелектом Елізу, про робота Софію, познайомилися з «матір’ю Інтернету». 
Найбільш складним виявився пошук інформації про винахідницю технології wi-fi. Найлегшим - знаходження відповідей про мови програмування. 

ФОТОКВЕСТ "#ЗЛОВИНАСТРІЙ"

28 жовтня 2018 року в Кривому Розі на базі ЦДЮТ Центрально-міського району відбувся 1-й фотоквест для юних журналістів "#ЗловиНастрій". Кожен район представив власну команду. 
Честь Інгулецького району захищали учасники прес-центру "Світанок" Криворізької гімназії №127: Мирослава Маляр (11-А), Анна Табунщик (10-А), Анастасія Чухрай (10-Б), Юлія Відміцька та Анатолій Буряк (9-А). 
Розпочався захід із привітання команд організаторами, представлення учасників та вручення маршрутних листів із завданнями, які потрібно виконати в певній послідовності протягом години. 
Завдання виявилися цікавими, креативними й веселими - знайти будівлю, зображену на світлині й зробити об'ємне фото, відгадати загадку й зафіксувати на знімку учасників і відгадку, відновити композицію натюрморту, зробити селфі всієї команди на фоні життя міста, сфотографувати жовте на зеленому, розгадати фотопазл, вигадати неіснуючий вид спорту і продемонструвати його знімком. 
Команда КГ 127 "Об'єктив" виконала всі завдання однією з перших. На розгляд журі було подано електронний варіант знімків, виконаних у відповідності з маршрутним листом. 
Робота журі тривала протягом години й змусила учасників похвилюватися. Але оголошення результатів стало винагородою за очікування. Команда "Об'єктив" КГ №127 посіла ІІ-е призове місце. Вітаємо юних фотолюбителів з перемогою! 

СВЯТО КНИГИ

Немає заняття цікавішого і кориснішого, ніж читання. Живе її Величність Книга в країні, якої немає на карті. Це чудова країна Читалія. 
28 березня у бібліотеці КГ №127 відбулося Свято книги. Першокласники відвідали Читалію разом із старшими друзями-четвертокласниками. Першачків знайомили з історією виникнення книги, зі шляхом, який проходить сучасна книга, перш ніж потрапити до рук читача. Діти взяли участь у вікторині "Казковий дивосвіт", конкурсі "Телеграма", складали пазли, розгадували загадки, зустрілися з книжковим лікарем, заспівали пісню "Гімн книзі", а наприкінці веселого свята отримали солодкі подарунки. 

Всеукраїнський конкурс «Безпечний Інтернет»

Третій тиждень ІІ Всеукраїнської інноваційної інтернет-конференції “Розвиток медіапсихології та медіаосвіти України” - тиждень Інтернету. Учні Криворізької гімназії №127 долучилися до Всеукраїнського конкурсу «Безпечний Інтернет», що проводить сайт «На Урок». Щоб стати гідними учасниками заходу,   гімназисти  повторили правила культурного поводження під час спілкування у мережі та листування електронною поштою, склали поради для захисту свого поштового акаунту та сторінки в Інтернеті, обговорили питання фейкових повідомлень, сторінок та  сайтів, пригадали Закон України «Про авторське право та суміжні права» та надали друзям важливі поради щодо захисту  смартфону від шкідливого програмного забезпечення. 

Тиждень комп'ютерних технологій

Чи знаєте ви, що окуляри віртуальної реальності відкривають світ по-новому? За їх допомогою можна розважатися: дивитися мультфільми, грати в ігри, побувати  у парку з шаленими атракціонами. А можна й навчатися: мандрувати світом, зазирати у  занадто малі об’єкти, переноситися у віддалені куточки Всесвіту. Встанови свій смартфон у VR-окуляри, одягай і ти володар світу! Саме під час Тижня комп’ютерних технологій із цим інноваційним пристроєм познайомилися учні Криворізької гімназії №127.

Хто володіє інформацією, той володіє світом

З метою популяризації використання та вивчення сучасних комп'ютерних технологій вчителем інформатики Криворізької гімназії №127 Олександрою Кондрашовою серед учнів 7-х класів проведено гру   Комп'ютерні розумники та  розумниці".  Захід пройшов під девізом "Хто володіє інформацією, той володіє світом".  Учасники поринули в історію розвитку техніки від стародавніх часів до сьогодення, дізналися про роль українських учених. Підлітки із захопленням та цікавістю виконали всі завдання, активно відповідали на запитання, кодували повідомлення та навчилися створювати й розшифровувати QR-коди

ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ТВОРЦЯМИ ФАНТАСТИЧНОГО ФІЛЬМУ "БОБОТ ТА ЕНЕРГІЯ ВСЕСВІТУ"

September 05, 2018

06.09.2018 у рамках ІІ Всеукраїнської інноваційної інтернет-конференції “Розвиток медіапсихології та медіаосвіти України” гімназисти стали учасниками онлайн-зустрічі з творцями фантастичного фільму "Бобот та Енергія Всесвіту": генеральним продюсером Олексієм Москаленко та режисером Максимом Ксьондою. Під час зустрічі діти мали можливість поставити запитання про українську кіноіндустрію, що активно розвивається, про кастинги та підбір головних героїв для стрічки, про особливості процесу зйомок. 
Це новий фільм повністю українського виробництва – починаючи від сценарію і закінчуючи спецефектами. Як розповідають творці фільму: «Ця стрічка стала випробуванням для усієї VFX індустрії, адже її повністю зробили наші спеціалісти». 
Фільм про те, що кожна людина повинна боронити землю на тому місці, де вона перебуває, незалежно від того хто ти – супергерой чи хлопець зі скаутського табору”, – Олексій Москаленко, генеральний продюсер. 
Потім діти переглянули тизер-трейлер до фільму "Бобот та Енергія Всесвіту". 

ЖИВА ПЕТРИКІВКА

June 04, 2018

5 червня 2018 року у КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» проведено церемонію нагородження переможців обласного конкурсу на кращий мультфільм у стилі петриківського розпису «Жива Петриківка», що проводився відповідно до плану роботи Академії в рамках V обласного Медіафестивалю для школярів. У номінації «Петриківка ХХІІ століття» стали переможцями юні мультиплікатори та педагоги КГ №127 із конкурсною роботою "Сила краси". 
Переможців вітали ректор Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко та радниця губернатора Ірина Грицай. Підсумки підвели завідувач кафедри управління інформаційно-освітніх проектів, голова журі конкурсу, Оксана Бутурліна та науковий співробітник Академії, координатор проекту «Віртуальна майстерня петриківського розпису», Катерина Рижій. Зі словами вдячності за збереження нематеріальної спадщини ЮНЕСКО звернулися до школярів Наталія Гармаш, заступниця директора Дніпропетровського базового медичного коледжу ДОР, Тетяна Шапаренко директорка Дніпропетровського художнього музею, члени ГО «Жінки+». 
Переможці конкурсу отримали дипломи конкурсу та нагороди від партнерів і спонсорів, якими виступили ГО «Жінки+», Комп’ютерна академія «ШАГ», Дніпропетровський художній музей та КП «Дивокрай». 
Після церемонії нагородження пройшов авторський майстер-клас для переможців конкурсу з петриківського розпису та виготовлення ракет. Його повели Ольга Шибка, фахівець Станції юних техніків міста Дніпра та Оксана Базилевська, старший викладач Академії неперервної освіти. 

ФЕСТИВАЛЬ ЗБИРАЄ ОДНОДУМЦІВ

18 травня розпочав свою роботу ХVІ Міжнародний фестиваль-конкурс юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», який зібрав учасників з різних куточків України, Польщі, Білорусі, Придністров’я, Азербайджану. 
Делегацію на заході від Криворізької гімназії №127 представляв прес-центр «Світанок» у складі Влади Гурецької (8-А), Юлії Відміцької (8-А), Анни Табунщик (9-А) та керівників Табунщик Наталі, Севостьяненко Наталії. 
Цікаво, що цього року юні журналісти розпочали знайомство й спілкування один з одним під час змагань у літературному бліц-конкурсі, що проходив на території ДОТ «Лідер». А для тих, хто цікавиться журналістськими розслідуваннями, Олександр Тур’ян поділився власним досвідом та особливостями підготовки такого виду матеріалів під час майстер-класу. З виступу Данила Філоненка та Олени Грозної присутні дізналися, що таке конвергентна журналістика як елемент інформаційного ресурсу. І це був лише початок фестивалю! 
У вестибюлях Палацу дітей та юнацтва гості й учасники ознайомилися з конкурсними роботами на відкритті газетного та фотовернісажу «Вільна преса — вільна країна». Але головне – це, звичайно, спілкування юнкорів, обмін думками, враженнями, спостереженнями. 
Для всіх присутніх приємним сюрпризом стало відкриття виставки робіт вихованців гуртка під керівництвом Ярослава Голубчика. Найкращий із представлених знімків обирали самі глядачі шляхом голосування. А зустріч із самим українським фотохудожником під час теплохідної екскурсії наступного дня примусила по-новому поглянути на фотографію як вид мистецтва. 
Офіційна частина заходу розпочалася прес-конференцією організаторів і засновників фестивалю. 
Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми XVІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики довела, що тут зібралася творча, талановита молодь, мета якої змінити світ на краще словом і вчинком. 
Попереду в учасників ще багато роботи. 19 травня на них очікує безліч емоцій, зустрічей і цікавих завдань .А також майстер-класи із журналістами-професіоналами, творча вітальня з медіафахівцями, нагородження спецпреміями, теплохідний «Медіа-вояж Дніпром до Межигір’я», журналістський марафон, пікнік-обід на природі та квест «Вірити у себе та долати перешкоди». А також пішохідна екскурсія Національним парком «Межигір’я». 
Але найголовніше завдання для делегацій – робота в нічній редакції «ІнфоМанія» (створення медіапродукту). Це своєрідна перевірка на готовність до серйозної роботи в ЗМІ. 
Завершиться «Прес-весна на Дніпрових схилах»-2018 20 травня традиційною висадкою Алеї: цього року дуби та каштани прикрасять схили біля Палацу. Цього ж дня буде підведено підсумки марафону й оголошено переможців. А на завершення фестивальної програми — культурно-мистецький проект «Українська пісня крізь призму сучасності». 
За результатами роботи журі прес-центр «Світанок» нагороджено спецпремією в номінації «Газета». 
Приємно, що й педагоги цього року змогли взяти участь у фестивалі: нова номінація «Традиції й новаторство» дозволила їм поділитися власними наробками з медіаосвіти, медіаграмотності, журналістики. Серед них Петрушина Лідія Іванівна та Табунщик Наталя Анатоліївна, роботи яких були відзначені спецпреміями у цій номінації. 
Для гостей було організовано екскурсії схилами Дніпра. 
Детальніше про перебування делегації на «Прес-весні на Дніпрових схилах»-2018. читайте на сторінках шкільної газети «Світанок», яку дівчата й керівники готували в нічній редакції «ІнфоМанія». Робота за оцінкою професійного журі посіла ІІІ місце 
З ПЕРШИХ УСТ 
Юлія Відміцька (гімназія 127, Кривий Ріг): «Приємно вразила плідна і творча праця колективів палацу. Повітряні гімнастки, хореографічні виступи гуртка «Фламінго» та інші внесли у концерт величезний феєрверк позитивних емоцій». 
Влада Гурецька (гімназія 127, Кривий Ріг): «Мені сподобалося бути учасником фестивалю, на якому я вперше. Мене схвилювали теплий прийом і піклування про кожного учасника. Програма дуже насичена, іноді не все запам’ятовуєш і встигаєш, але це класно». 
Анна Табунщик (гімназія 127, Кривий Ріг): «На фестивалі втретє. Фоторепортаж є. Все супер!» 

ОСВІТА МОЖЕ ЗМІНЮВАТИ СВІТ #LargestLessonUkraine #SDGs4Children #TeachSDGs

17 травня учні 7 класу долучилися до другого етапу проекту ЮНІСЕФ "Найбільший урок у світі". Ознайомити з Глобальними цілями сталого розвитку, зрозуміти те, як освіта може змінювати життя було головним завданням заходу. Вдалою ідеєю стало проведення уроку «Освіта може змінювати світ» у рамках засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, адже перегляд документальної стрічки «Абетка» естонської режисерки Мадлі Ляене, як найкраще розкрив дану проблему, показав нерівний доступ до освіти, допоміг організувати дискусію. Сподіваюсь, що захід допоміг усвідомити підліткам, що зміни можливі і, що саме вони можуть втілювати ці зміни і сприяти ним

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ВІД АКАДЕМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРЕСИ ЗА ПІДТРИМКИ DW AKADEMIE

Поділитися з колегами своїми знаннями та навичками з медіаграмотності від Академії Української преси за підтримки DW Akademie мала нагоду тренер Гнатенко Олена у рамках роботи районного методичного об’єднання соціальних педагогів, практичних психологів. Учасники розставили головні акценти в особливостях роботи медіа в Україні, ознайомилися з техніками маніпуляцій на телебаченні, в соціальних мережах, у заголовках новин. 
І дорослим, і дітям важливо знати, як не стати жертвою маніпуляцій і пропаганди та розвивати критичне мислення. 

XXI МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ШКІЛЬНИХ МЕДІА

З метою підвищення медіаграмотності школярів, захисту свободи слова та вітчизняного інформаційного простору у м. Миколаєві щорічно проводиться Міжнародний конкурс шкільних медіа. Організаторами заходу виступають Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Академія молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення. 
І ось відбулося урочисте нагородження цьогорічних переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. 26 переможців у 22 номінаціях отримали заповітні нагороди. Всього участь у конкурсі взяли 2032 конкурсні роботи з України та інших держав. 
Серед переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа у номінації «Краще медіа за змістом» – 1–4 клас уже втретє стала газета «Невгамовні дітлахи» Криворізької гімназії № 127. 
Інше шкільне видання - газета "Світанок" стала лауреатом конкурсу. Вітаємо!!! Так тримати!!! 

ПАМ’ЯТАТИ, АБИ ЖИТИ

26 квітня 2018 року, до 32 річниці Чорнобильської катастрофи, у кіноклубімедіапросвіти з прав людини Docudays UA відбувся перегляд і обговорення стрічки режисера Алена де Альо «Вітаємо на Фукушімі». Страх, зламані долі, жахливі наслідки, невпевненість у майбутньому – це те, що поєднало трагедії з різницею в 25 років. Старшокласники звернули увагу і на відмінності щодо подолання наслідків аварій на ЧАЕС та АЕС «Фукушіма-1», адже, участь влади у подоланні екологічної проблеми, дотримання прав мешканців регіонів, ставленні людей, які постраждали від техногенної катастрофи відрізняються вражаюче. 
Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може мати хибу. 

ПЕРЕМОЖЦІ МІСЬКОГО КОНКУРСУ "АНІГРАФЬОНОК-2018"

17 квітня 2018 року в КНТМ ліцеї №81 журі міського конкурсу комп'ютерної графіки та анімації "Аніграфьонок 2018" визначило переможців.Конкурс проводиться цього року у п'яти номінаціях у чотирьох вікових категоріях. 
Підготували переможців конкурсу вчителі інформатики: 
Шпітко Вікторія Володимирівна, КГ№127 - 2 учня; 
Кондрашова Олександра Володимирівна, КГ №127 - 2 учня 

Вітаємо переможців! 

Номінація "Графіка": 
Телих Анастасія, учениця КГ №127, 10 кл. - ІІ м. 
Палаш Дарина, учениця КГ №127, 11 кл. - ІІ м. 

Номінація "Малюнок": 
Горностаева Валерія, учениця КГ №127, 7 кл. - ІІІ м. 
Антоненко Дар'я, учениця КГ №127, 7 кл. - ІІІ м. 
 

ТРЕНІНГ ДЛЯ ТРЕНЕРІВ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

Розрізняти інформацію і пропаганду, факти і судження, фейки і маніпуляції, розвивати навички критичного мислення, користуватися інструментами перевірки інформації мала нагоду навчитися соціальний педагог Гнатенко Олена під час тренінгу для тренерів з медіаграмотності, який відбувся 4-6 квітня в Одесі. Найкращі тренери Іван Полтавець, Tetyana Matychak, Татьяна Иванова (Tatyana Ivanova) за сприяння Академія Української Преси та DWAkademie вчили організовувати просвітницькі заходи для громадян, які прагнуть навчитися критично аналізувати медіапростір, протистояти маніпуляціям ЗМІ. 

ТРЕНІНГ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ ЗА ТЕМОЮ "НАСКРІЗНА МЕДІАОСВІТА"

January 01, 2020

3 квітня 2018 року відбувся тренінг «Концептуальні аспекти створення системи шкільної медіаосвіти на основі принципів наскрізного навчання». У заході серед директорів експериментальних закладів, що працюють за темою «Наскрізна медіаосвіта», була присутня Воробйова А.А., яка очолює КГ №127. 
Тренінг був проведений співробітниками КВЗО ДАНО: науковим керівником обласного експерименту «Наскрізна медіаосвіта», доцентом кафедри філософії В.М. Піщанською; проректором з науково-педагогічної діяльності Ватковською М.Г.; науковим співробітником кафедри управління інформаційно-освітніми проектами К.Г. Рижій. 
Учасники тренінгу визначили реальний стан сучасної шкільної медіаосвіти (чого досягнуто, що потрібно вдосконалювати та змінювати), розглянули принципи формування медіакультури учасників освітнього процесу, залучених до участі в експериментальній роботі, обговорили основні форми та напрямки розвитку медіатворчості учнів та вчителів. Для інтегрування медіаграмотності у різноманітні освітні практики всі учасники тренігу отримали підручники американських авторів-медіапедагогів Сінді Шейбе та Фейз Рогоу «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі». 

За матеріалами сайту  https://www.facebook.com/search/top/

Районний конкурс комп'ютерної графіки та анімації "Аніграфьонок-2018"

4 квітня 2018 року в Криворізькій гімназії №127 була проведена перевірка робіт, заявлених на районний етап конкурсу комп'ютерної графіки та анімації «Аніграфьонок-2018» .

Конкурс проводиться за 5 номінаціями: «Конструктор», «Графіка», «Малюнок», «Реклама», «Анімація», а також роботи розглядаються у чотирьох вікових категоріях: 1-4 класи; 5-7 класи; 8-9 класи; 10-11 класи.

Цього року у конкурсі прийняли участь 5 учнів Криворізької гімназії №127.

Підготували учасників конкурсу  вчителі інформатики: Шпітко Вікторія Володимирівна, Кондрашова Олександра Володимирівна.

Вітаємо учасників та переможців!

Номінація «Анімація»

  1. Колесніков Руслан –  учень КГ №127, 5 кл.

Номінація «Графіка»

  1. Телих Анастасія – учениця КГ №127, 10 кл – І м.

  2. Палаш Дарина – учениця КГ №127, 11 кл – ІІ м.

Номінація «Малюнок»

  1. Горностаева Валерія – учениця КГ №127, 7 кл – І м.

  2. Антоненко Дар'я  – учениця КГ №127, 7 кл – І м.

Бажаємо успіху на міському етапі конкурсу!

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДОКУМЕНТАЛЬНЕ КІНО ЯК ІНСТРУМЕНТ МЕДІАПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA, який відбувся з 23 по 30 березня в м. Києві, об’єднав небайдужих й активних, щоб привернути увагу до моральних проблем суспільства, людської гідності, рівності, прав людини, протидії дискримінації. У рамках фестивалю відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини», учасником якої була модератор кіноклубу «LAO» Криворізької гімназії №127 Гнатенко Олена. Під час заходу присутні ознайомилися з минулорічними досягненнями, завданнями на майбутнє, заходами Міністерства юстиції України для покращення правової освіти населення, обговорені питання щодо «рівності» та «дискримінації», організації інклюзивних заходів і, звичайно, долучилися до перегляду документальних фільмів. Такі заходи допомагають знайти однодумців, отримати нові знання, надихають на нові ідеї, спонукають до активних дій. 

ОНЛАЙН-СПІЛКУВАННЯ З ПОЛЬСЬКИМИ СТУДЕНТАМИ

Відбулося онлайн-спілкування учнів КГ №127 зі студентами Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, які навчаються на факультетах: dziennikarstwo i komunikacja społeczna та zarządzanie (управління). У цьому університеті здобуває вищу освіту випускниця гімназії 2017 року Адаменко Вероніка. Польські студенти розповіли гімназистам про навчання в своїй країні, про порядок вступу до вищих навчальних закладів. За рік навчання в Польщі Вероніка вже змогла порівняти систему освіти в Україні і в Польщі. Студенти наголосили на тому, що Польща відкриває перед ними перспективи працевлаштування у міжнародних корпораціях, високу заробітну плату та можливість реалізувати себе у будь-якій іншій країні Європи. Адже європейське навчання – це крок до європейського успіху. 
Гімназисти сподіваються, що це не останнє спілкування з польськими друзями. 

ВІДКРИТТЯ CODE CLUB У ГІМНАЗІЇ

Вміння писати програми для комп’ютера – важлива навичка для тих, хто живе у цифрову епоху. Недостатньо просто користуватися технологіями – слід розуміти, як вони працюють. Тому у квітні 2012 року у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк було створено Code Club. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії. 
А Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років, до якої 01.03.2018 приєдналась Криворізька гімназія №127. Сьогодні п'ятикласники гімназії вирушили у першу подорож інтерфейсом Scratch, де на них очікують три ступені складності. У рамках проекту діти розпочали спроби створювати власні ігри та анімацію. Заняття пройшло весело та креативно. Діти отримали задоволення від перебування у Code Club, а головне, не сприймали його як ще один шкільний урок. 

ОНЛАЙН-СЕСІЯ ВІД ФІНСЬКОЇ КОМАНДИ З ТЕМИ "СПІВУЧИТЕЛЮВАННЯ (CO-TEACHING)"

У лютому 2018 року Криворізька гімназія №127 стала учасником конкурсу на участь у першому українсько-фінському експерименті «Змінитися за 7 днів», переможцем якого стала Трудолюбівська ЗОШ. Як подарунок для всіх, хто готовий змінювати свої школи, педагоги гімназії були запрошені до участі в онлайн-сесії від фінської команди з теми «Співучителювання (co-teaching)», присвяченої питанням: 
- Що для цього потрібно? 
- Звідки почати? 
- Користь від об’єднаних зусиль для учнівства і вчительства. 
- Спільне планування. 
- Практичний експеримент. 

ЗАСІДАННЯ КІНОКЛУБУ МЕДІАПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA «РЕЗУЛЬТАТ – ЩАСТЯ ЧИ ЗНЕДОЛЕННІСТЬ»

22.02.2018 року на засідання кіноклубу «LAO» у КГ №127 були запрошені батьки майбутніх першокласників. Фільм режисера Оксани Бураї «Лізо, ходи додому» викликає завжди жваве обговорення. Здебільшого, присутні засуджували спосіб життя матері, співчували дівчинці і, навіть, розуміли наслідки такого дитинства. Хвилює той факт, що громадськість не готова захищати права таких дітей як Ліза, сусіди не реагують на порушення прав, не повідомляють у відповідні служби, не викликають поліцію, не звертаються в освітні заклади. Батькам було роз’яснено, як держава вирішує подібні питання і куди звертатися по допомогу таким дітям. 

ДО ВИТОКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО КРИВОРІЖЖЯ

February 14, 2018

У рамках міського проекту лідерів учнівського самоврядування МАДО "Сталеве серце України - місто щасливої дитини" учні 8-А класу відвідали музей Криворізького державного педагогічного університету "Літературне Криворіжжя". Голова асоціації літераторів Криворіжжя, відповідальна за роботу музею, редактор альманаху «Символ» Бугайова Ірина Євгенівна ввела учнів у світ наших рідних традицій та звичаїв, розповіла про історію розвитку литератури на Криворіжжі. На згадку про зустріч учні отримали в подарунок перший випуск культурологічного альманаху "Символ".

ПІДСУМКИ МІСЬКОЇ ФОТОВИСТАВКИ-КОНКУРСУ "РІЗДВЯНІ СВІТЛИНИ"

January 16, 2018

У січні 2018 року було проведено міську фотовиставку-конкурс "Різдвяні світлини", в якій взяли участь учні гімназії. 
Вітаємо переможців та призерів цього творчого конкурсу: 
у номінації "Новорічна макрозйомка" I місце посіла учениця 11-А класу Яна Сакарінєна (класний керівник Севостьяненко Н.І.); 
у номінації "Свята наближаються" - учень 1-В класу Степан Данилов (класний керівник Гурецька Н.М.); 
у номінації "Зимовий пейзаж" II місце посіла учениця 8-А класу Юлія Відміцька; 
III місце - учениця 8-А класу Олександра Бехлер (класний керівник Ігнатова С.В.). 
Творчих вам злетів і нових перемог!!! 

ТЕМА ТАБУ: ПРОПАГАНДА ЧИ КРОК ДО ТОЛЕРАНТНОСТІ

December 07, 2017

У кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA "LAO" при Криворізькій гімназії 127 8 грудня відбулося засідання, присвячене боротьбі з гомофобією та дискримінацією у рамках проведення Всеукраїнського тижня права. Модератор кіноклубу Гнатенко Олена представила для перегляду стрічку режисера Інгеборга Янсена "День, коли я вирішив стати Ніною" (Нідерланди, 2000) і запропонувала для обговорення проблемне питання "Тема табу: пропаганда чи крок до толерантності". 
Захід відбувся за участю практичного психолога Ліпко Анни Володимирівни, яка пройшла навчання у "Школі Толерантності для шкільних психологів з питань консультування ЛГБТІ-підлітків", що дало можливість отримати змістовну науково-обгрунтовану інформацію з даного питання. 
Те, що відбувалося на засіданні, а саме обговорення фільму, висловлювання старшокласниками власного ставлення, поєднання знань і досвіду з правами людини та її гідністю, не залишило жодного учасника байдужим. Молоді люди мали змогу долучитися до обговорення такого дискусійного питання, що вже саме по собі є кроком вперед більш толерантного ставлення суспільства до представників ЛГБТ спільнот. 

ЗАСІДАННЯ КІНОКЛУБУ МЕДІАПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ "LAO" "УСЕ В ТВОЇХ РУКАХ"

December 07, 2017

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права в кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA "LAO", що діє в КГ №127, 7 грудня відбувся показ документального фільму режисера Павла Височанського "Коли-небудь ми станемо щасливими". У заході брали участь учні 7-х класів, у який зараз відбувається процес становлення. До уваги підлітків було запропоновано обговорення основних положень Декларації прав людини, зокрема, право на освіту, розвиток творчих здібностей, право на сім'ю. Спостерігаючи за цікавістю учнів до фільму та жвавим обговоренням під керівництвом модератора Гнатенко О.І., можна зробити висновок, що підліткам небайдужа тема загальнолюдського щастя, а перегляд кінострічки спонукав їх замислитися над життєвими пріоритетами та власними можливостями. 

ПІДСУМКИ РАЙОННОГО ФОТОКОНКУРСУ «БАРВИ ІНГУЛЕЦЬКОГО РАЙОНУ»

December 05, 2017

Підбито підсумки районного фотоконкурсу «Барви Інгулецького району». 
У номінації «Я люблю свій район» у середній групі ІІ м. посів учень 5-В класу Кобилєв Назар, фото «Нічний проспект»; 
У номінації «Краю мій квітучий» у середній групі ІІ м. - учень 5-В класу Ярута Даниїл, фото «Золото Інгульця» (вчитель Луценко С.П.); 
У номінації «Пам’ятки Інгулецького району» у середній групі І м.- учениця 7-В класу Гаврилова Надія, фото «Інгулецький заказник «Візірка» (вчитель Кондрашова О.В.); 
У номінації «Діти – наші квіти» у середній групі І м.- учень 8-А класу Кремінь Владислав, фото «Дідусевій капелюх» (вчитель Воробйова А.А.; 
ІІІ м. 7-Б клас Малоног Дмитро «Маленький фотокор» (вчитель Шишко Н.М.); 
у старшій групі: 
І м.- учениця 9-А класу Табунщик Анна, фото «Пухнастий букет для мами»; 
ІІ м.- учениця 10-А класу Маляр Мирослава «Перший досвід» (вчитель Табунщик Н.А.) 
Вітаємо!

УЧЕНИЦЯ 11-А КЛАСУ САКАРІНЄНА ЯНА – УЧАСНИЦЯ INDIE MEDIA CAMP

November 27, 2017

Пройшовши конкурсний відбір, з 19 по 24 листопада 2017 учениця 11-А класу Сакарінєна Яна стала одним із 50 учасників молодіжного освітнього табору "Indie Media Camp 2017", який відбувся за підтримки Посольства США в Україні у с. Мощун, Київської обл., у готельному комплексі «Пуща Лісова». Табір став місцем вільного спілкування молоді з різних міст України: Кривого Рогу, Черкас, Сум, Запоріжжя, Херсону, Кременчука та Кропивницького. Разом із тренерами-наставниками Анною Мигаль, Олександрою Халепою, Вікторією Алієвою, Євгеном Насадюком, Родіоном Шубом, Катериною Радченко, Євгенієм Ващенко юнаки та дівчата опановували інноваційні методи спілкування зі світом, вчилися висловлювати свої погляди за допомогою різних мистецьких та медіа-методів, отримали знання про розмаїття спільнот та їх мирне співіснування, урбанізм та учасництво містян у житті міста, дізналися про новітні медіа та попрактикувалися у спільній творчості. Об’єднавшись у чотири групи старшокласники брали участь у майстер-класах з відео, анімації, працювали над фото-story, анімацією, відеомепінгом та розробили свій перший аудіо-тур. 
Враження від табору неймовірні!!! 

ЗУСТРІЧ З ПРЕКРАСНИМ

November 27, 2017

28 листопада 2017 року в ЦДЮТ «Ріднокрай» відбулася творча зустріч юнкорів шкільних прес-центрів Інгулецького району з поетесою Тетяною Юріївною Прозоровою, учителем початкових класів КЗШ №114, керівником літературної студії «Іскорка». 
Криворізьку гімназію № 127 представляли учні 9-А класу Ткаченко Клара, Табунщик Анна, Трегуб Олексій. У дружній, невимушеній атмосфері відбулося спілкування дітей із поетесою: спочатку запитання-відповіді, потім знайомство із частиною творчого доробку у виконанні автора, а на завершення – прослуховування пісень. 
Писати Тетяна Юріївна почала змалку. Великий вплив на неї справили вірші Сергія Єсеніна. Тож спробувала творити. За її словами, поезії народжуються ніби самі по собі, їй варто лише записати. Вірші ліричні, світлі, душевні, не залишають байдужим нікого. 
Наступний крок у творчому зростанні – участь у конкурсах, подання до друку поезій, вихід колективних збірочок. Першою стала «Початки весни». Зараз їх у Тетяни Юріївни декілька. Остання – «Опалені рими», що містить твори про події на сході України. До речі, із початком АТО авторка декілька років не могла писати – таким великим було її потрясіння. Але маючи талант, не змогла залишатися осторонь. Її поезії, покладені на музику, стали патріотичними піснями. Одна з них - «Степова принцеса», музику до якої написав композитор Юрій Херсонський, рок-музикант, учасник євромайдану. 
Своє призначення Тетяна Юріївна вбачає в тому, щоб нести частинку світла й добра людям, робити світ кращим. 
На завершення зустрічі поетеса подарувала усім присутнім нову пісню «Різдвяна заметіль», музику до якої написала композитор Тетяна Мірошниченко. 

ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ІЗ РЕЖИСЕРОМ УКРАЇНСЬКОГО АНІМАЦІЙНОГО ФІЛЬМУ «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» ОЛЕКСАНДРОЮ РУБАН

November 15, 2017

Сьогодні, 16 листопада, у День працівника радіо, телебачення та зв’язку, учні 6-8 класів КГ №127 взяли участь в онлайн-зустрічі з режисером українського анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» Олександрою Рубан. Зустріч відбулася за підтримки Лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України. Перед початком зустрічі вчителі української мови і літератури Ігнатова С.В. та Табунщик Н.А. розповіли гімназистам про проект "Mavka" від компанії Анімаград. Мультиплікаційний фільм «Мавка. Лісова пісня» створюється за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, а також на основі українських міфів та культурних традицій. Ця історія — про магічну силу кохання, яке об’єднує, рятує та дарує життя. Тільки воно здатне відкрити в людині дивовижні здібності та якості, за допомогою яких можна подолати зло й людські вади. Крім того, одним із найважливіших векторів соціальної місії проекту MAVKA є захист пралісів України, тварин та рослин, які зникають внаслідок знищення їхнього середовища. 
Під час онлайн-зустрічі режисер Олександра Рубан розповіла про власний режисерський досвід та створення анімаційних фільмів, розкрила таємниці та етапи їх створення, зазначила, що над інтерпретацією українських міфів, легенд, звичаїв, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки» у складі знімальної групи фільму працюють експерти провідних етнографічних інституцій. Пані Олександра провела віртуальну екскурсію анімаційною студією та відповіла на численні запитання аудиторії. 
Також учні переглянули тізер мультфільму «Мавка. Лісова пісня». 
З нетерпінням чекаємо на прем'єру!

ДІТИ І ГАДЖЕТИ

November 11, 2017

Зараз рідко побачиш дитину без гаджета в руках. Усі чимось зайняті в екрані мобільного, планшетa чи комп’ютера. Тепер у кожної дитини є справи важливіші, ніж поганяти м’яча, погуляти у парку, зустрітись із друзями. Спілкуватися тепер модно в інтернеті, у популярних соцмережах. Там діти шукають і розваг, і порад, і спілкування, і подекуди розуміння, якщо, звісно, цього не мають у реальному світі… 
Саме темі "Діти і гаджети" присвятила батьківські збори класний керівник 2-Б класу Насоненко Н.Є. Під час зустрічі обговорювалося питання залежності від комп’ютерних ігор та їх вплив на поведінку і психіку дітей. 

VIVAT ПЕРЕМОЖЦЯМ!

November 13, 2017

З метою популяризації напряму мистецтва фотографії, розвитку творчих здібностей, життєвої компетенції, організації змістовного дозвілля дітей та молоді щороку комунальним позашкільним навчальним закладом "Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді" проводиться обласний конкурс юних фотоаматорів “Щаслива мить”. Цього року кількість учасників становила 91 конкурсант. Серед них учні гімназії: Сопрун Владислав (11-А), Палаш Дарина (11-А), Табунщик Ганна (9-А) та Пономаренко Софія (9-А). 
Журі відзначило, що всі учасники значно підвищили свій професіоналізм не тільки у володінні фотокамерою, а й комп'ютерними технологіями. А серед тих, чиї конкурсні роботи відзначалися загальною високою якістю, названо фотоаматорів прес-центру "Світанок" Криворізької гімназії №127 (керівник Табунщик Н.А.). 
За підсумками журі в командній першості обласного бліц-конкурсу юних фотоаматорів “Щаслива мить” у старшій віковій групі прес-центр “Світанок” із загальною кількістю 248 балів посів ІІ місце. 

У номінації “Красивий, щедрий рідний край і мова наша солов’їна. 
Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україна” у старшій віковій групі ІІ та III м. посів Сопрун Владислав, ІІІ м. - Палаш Дарина. 
В особистій першості ІІ м. посіла Табунщик Ганна. 

У номінації 
“Щасливе дитинство ─ в щасливій родині, 
Яка все найкраще плекає дитині! 
Благаєм, дорослі, зробіть все можливе, 
Щоб квітло у світі дитинство щасливе!!!” 
III м. посів Сопрун Владислав/ 
В особистій першості ІІ м. посіла Табунщик Ганна, III м. - Пономаренко Софія. 

У номінації “Поруч з нами, ви повірте, є чарівна країна. Де вона?” I м. посіла Палаш Дарина. 

У номінації “А ми кидаємо нудьги виклик, тому що, тому, 
Жити без сюрпризів неможливо нікому” III м. посів Сопрун Владислав. 

Конкурс показав багатогранність інтересів дітей, їх вміння засобами фотомистецтва відповідати на сьогоденні питання. 
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

ШИЛОВА Н.В. - ПРИЗЕР МІСЬКОГО КОНКУРСУ НА КРАЩІ ОСВІТНІ ЦИФРОВІ РЕСУРСИ

November 01, 2017

02.11.2017 на базі Криворізького навчально-виховного комплексу №35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - багатопрофільний ліцей «Імпульс» відбувся ІІ очний етап міського конкурсу на кращі освітні цифрові ресурси, а саме: захист учасниками власних цифрових ресурсів з демонстрацією їх практичного використання. У ньому взяли участь учителі гімназії: Михайляк Т.І. та Шилова Н.В. 
Журі конкурсу відзначило, що роботи, які надавались на конкурс, продемонстрували високий рівень інформаційно-комунікаційної грамотності педагогів, вміння створювати якісні цифрові освітні ресурси з дотриманням принципів дидактики, відповідності цілям навчання, віковим особливостям учнів, психолого-педагогічним вимогам до навчального матеріалу. Демонстрація практичного застосування власних цифрових ресурсів визначила їх методичну доцільність, а також можливості проектування різних видів навчальної діяльності, що орієнтують учня на набуття досвіду вирішення життєвих проблем на основі знань і умінь у рамках предмету. 
За результатами ІІ етапу вчитель англійської мови Шилова Н.В. посіла ІІІ місце (Серія цифрових ресурсів з англійської мови 7-8 клас «Усе про їжу»). 
Вітаємо Наталію Вікторівну! 

МУЛЬТФІЛЬМ "ІНГУЛЕЦЬКИЙ СКАРБ" - ПЕРЕМОЖЕЦЬ МІСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ "РІДНЕ КРИВОРІЖЖЯ"

October 26, 2017

27 жовтня в Центрі дитячої та юнацької творчості "Ріднокрай" зібралися кращі представники шкільних засобів масової інформації з усіх районів міста Кривого Рогу, щоб підвести підсумок XV дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу "Рідне Криворіжжя". Серед учасників заходу були учні 6-В класу Калюжна Аліна, Сідоров Руслан, Ілларіонова Діана, Вавіліна Анастасія та педагоги гімназії Михайляк Т.І., Насоненко Н.Є. - автори представленої на конкурс роботи мультиплікаційного фільму "Інгулецький скарб". На "Рідному Криворіжжі" побували і представники прес-центру "Світанок" КГ №127 (керівник Табунщик Н.А.), адже до участі у заході були запрошені шкільні прес-центри, юні фотокореспонденти, юні літератори. 
Конкурсна робота учнів КГ №127 посіла перше місце. 
Усі присутні із задоволенням переглянули роботи переможців, яких нагородили дипломами та грамотами. 
Вітаємо з перемогою наших юних мультиплікаторів та їхніх керівників! Нових вам злетів та перемог!

Бліц-конкурсу із Web-дизайну та комп`ютерної графіки

October 28, 2017

Вітаємо переможця літнього міжнародного бліц-конкурсу із Web-дизайну та комп`ютерної графіки серед студентів та учнів.

У Літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який відбувся у вересні 2017 року учениця 11 класу Палаш Дарина в номінації "Краща 2D-векторна графіка (15-18 років)"  посіла 1 місце (керівник Шпітко Вікторія Володимирівна).

Організатором цього конкурсу виступає Вiнницький нацiональний технiчний унiверситет. Була оголошена тема - «МИТТЄВОСТІ НАШОЇ ІСТОРІЇ».

Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначили переможців у кількох номінаціях. Кількість призових місць визначалася пропорційно до кількості поданих робіт і їх якості. Організатори конкурсу видали сертифікати учасникам та їх керівникам, а також дипломи переможцям.

ПОВЕРНЕННЯ ДО ДЖЕРЕЛ

October 25, 2017

Приємно, коли випускники школи досягають успіху в професійній діяльності. І удвічі приємніше, коли вони пов’язують його з навчальним закладом, який закінчили багато років тому. А повертаючись сюди, почуваються як удома: ніби тільки вчора переступили шкільний поріг, прямуючи в доросле життя. 
Саме такою виявилася зустріч Юлії Литвиненко, відомої телеведучої й журналіста, випускниці Криворізької гімназії №127 1994 року, із вчителями та учнями закладу. 
Востаннє тележурналіст відвідувала школу в 2011 році. Саме тоді заклад відзначав свій перший ювілей – 20-річчя. 
Вітали Юлію Валентин Опанасович Кулішов, перший директор гімназії, Лілія Іванівна Охредько, учитель історії, Людмила Василівна Хорькова, класний керівник. 
Разом із Юлією Литвиненко завітала в гості до закладу й знімальна група. Для всіх присутніх це був ще один приємний сюрприз, бо її керівником була Юлія Авдієнко – також випускниця гімназії (2003 р.) 
Обмін спогадами з колишніми вчителями й однокласниками (Михайляк Тетяна Ігорівна, вчитель початкових класів), перегляд фотографій, екскурсія картинною галереєю та навчальними кабінетами, зустріч із членами прес-центру «Світанок», відвідання Зразкового етнографічного музею «Берегиня», щире невимушене спілкування з дітьми – усе це до глибини душі зворушило телеведучу. І на згадку про зустріч подарунки – світлини з Юлією та примірник шкільної газети про екскурсію на Інтер 2011 року – та пам’ятне фото. 
А юні журналісти отримали несподіваний майстер-клас по підготовці, проведенню зйомки телесюжету та роботи ведучої в кадрі. 
Сподіваємося, що це не остання зустріч із Юлією Литвиненко. 

ФОТОВИСТАВКА РОБІТ, ЗРОБЛЕНИХ У ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО

October 19, 2017

У Криворізькій гімназії №127 відбулася фотовиставка робіт, зроблених у зоні проведення АТО. На відкриття виставки учні 7-Б класу (класний керівник Солодуха Н.П.) запросили Петра Івановича Литвяка, учасника АТО, заступника командира взводу 28-ої окремої гвардійської механізованої бригади. 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПРАКТИЧНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ НАСКРІЗНОЇ МЕДІАОСВІТИ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»

October 18, 2017

19 жовтня 2017 року заступник директора з навчально-виховної роботи КГ №127 Петрушина Л.І. взяла у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Практичне впровадження наскрізної медіаосвіти у загальноосвітніх навчальних закладах», що відбувся на базі ЗОШ № 42 м. Дніпра. 
У семінарі взяли участь ректор та команда фахівців КВНЗ "ДОІППО", які очолюють експеримент із впровадження наскрізної медіаосвіти у Дніпропетровському регіоні, працівники управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР, методичного центру департаменту гуманітарної політики ДМР, Академії української преси, Інституту політичної та соціальної психології НАПН України, регіональні координатори проведення всеукраїнського експерименту за темою: «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику», директори експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, педагоги вищих навчальних закладів та закладів післядипломної педагогічної освіти. Близько 50 гостей з 15 областей стали учасниками семінару. 
Учасники заходу обговорили актуальні питання стандартизації наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику, познайомилися з інноваційними напрацюваннями педагогів ЗОШ №42 м. Дніпра. Авторська група: Оксана Волошенюк, Галина Дегтярьова та Інна Іванова презентували медіаосвітній спільноті нові посібники АУП. 

(За матеріалами сайту http://dnepredu.com/uk/news-2504-1437/)

БІБЛІОТЕКА - ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОСЕРЕДОК

October 11, 2017

Цікаве заняття з курсу "Я у медіапросторі" провели вчитель початкових класів Насоненко Н.Є. та бібліотекар Акун Л.Г. з учнями 2-Б класу у шкільній бібліотеці. Усі бібліотечні книги стоять на поличках. Як акуратно та охайно вони тут розташувалися! На бібліотечних поличках завжди лад та порядок. Коли книга займає там своє місце, вона мовчить, і не знаємо, які секрети вона приховує, які мудрі думки приберігає для нас. Але якщо та чи інша книга зустрічає свого читача — стається диво: книга починає говорити! Вона повідомляє про те, що написано в ній, показує нам гарні малюнки із зображенням своїх героїв і кличе за собою в захоплюючі мандри. Це територія казки, дива, несподіваних зустрічей. Тут можна не тільки читати, але й цікаво проводити вільний час! На занятті на дітей чекали улюблені герої казок. Другокласники попрацювали дружно в групах - склали пазли та ознайомилися із мальовничими краєвидами рідного міста. А переможці вікторини отримали призи-розмальовки. 

ВЧИМОСЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ

October 08, 2017

Підвищуючи власну медіаграмотність, 
людина отримує чіткіше уявлення 
про межу між реальним світом і світом, 
що створили для неї мас-медіа. 
Дж. Поттер


Щоб допомогти школярам виробити адекватні орієнтири щодо медіа як частини життєвого світу, розібратися в особливостях медіареальності, опанувати її, щоб збільшити ресурсні можливості та зменшити ризики негативних впливів, вчителі самі повинні бути медіаграмотними. Саме з метою підвищення рівня медіакомпетентності педагогів гімназії вчителями початкових класів Михайляк Т.І. та Насоненко Н.Є. для колег проведено тренінг "Ми у медіапросторі". 

ПІЙМАЙ СВОЮ ЩАСЛИВУ МИТЬ

October 06, 2017

"Щаслива мить" - саме так називається бліц-конкурс фотоаматорів, який щорічно проводиться Дніпропетровським обласним центром науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Учасники можуть заявити про себе як талановиті фотографи й перевірити власні сили. Захід проводиться в 2 етапи: підготовка домашнього завдання на визначені теми (цього року - рідний край і щасливе дитинство) та безпосередня участь у змаганні. Після реєстрації члени команди отримують персональний номер та теми конкурсу й вирушають на фотополювання. 
Криворізьку гімназію № 127 цього року представляло 2 команди: Сопрун Влад (11-А), Табунщик Анна (9-А) та Палаш Дарина (11-А), Пономаренко Софія (9-А). Теми конкурсу передбачали творчий підхід: "Куди ти, стежино, мене завела?", "Поруч з вами, ви повірте, є чарівна країна. Де вона?", "А ми кидаємо нудьзі виклик, тому що, тому, жити в світі без сюрпризів неможливо нікому". По завершенні фотозйомки кожен учасник відбирав і здавав в електронному вигляді по 1 світлинині на тему. 
А підведення підсумків чекаємо через кілька тижнів. Сподіваємося, що роботи гімназистів будуть достойно оцінені професійними фотографами. 

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ЗІ СВІТОМ ФЕНТЕЗІ

September 26, 2017

О чем ид27 вересня 2017 року в Криворізькій гімназії № 127 відбулася творча зустріч із Наталею Володимирівною Дев’ятко – талановитою письменницею, перекладачем, журналістом, автором і керівником проектів "Аудіокнига "Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам", «Рідний край у словах і барвах», лауреатом і переможцем різних літературних конкурсів, упорядником колективних збірників творів молодих авторів. 
Авторка працює в жанрах психологічної прози, фантастики, фентезі, пригодницьких казок для дітей та юнацтва. Її книги користуються популярністю серед українського читача й відзначені рядом нагород. А з 2017 року «Легенда про юну Весну», трилогія «Скарби Примарних островів», «Злато сонця, синь води» увійшли до шкільної програми з української літератури. 
Наталя Володимирівна відвідала Зразковий етнографічний музей «Берегиня», галерею творчих робіт дітей, учителів і батьків закладу, а також була запрошена на уроки літератури до учнів 7-Б, 9-А, 9-Б класів. 
Учні 7-Б класу (вчитель Ігнатова С.В.) разом із письменницею мандрували сторінками повісті «Легенда про юну Весну». Уміло й легко авторка-капітан вела човен під рожевими вітрилами морем пригод. Із захопленням учні слухали авторське читання книги, поринувши в чарівний світ сучасної фантазійної літератури. Неймовірно довірлива, тепла атмосфера панувала на уроці. Ще довго діти не могли відпустити талановиту письменницю, а на згадку про себе подарували їй слова щирої дяки на крилах білих птахів. 
Під час знайомства з книгою Наталії Дев’ятко «Карта та компас» з трилогії «Скарби Примарних островів», учні 9-А класу разом із вчителем Луценко С.П. мали змогу отримати відповіді від авторки на численні запитання щодо виникнення ідеї та історії написання трилогії, роботу над образами. Спілкування пройшло в дружній бесіді, з якої учні дізналися про дитячі мрії письменниці, її захоплення, творчу діяльність та плани на майбутнє. Наприкінці уроку Цвіркун Ганна подарувала Наталії Володимирівні власні ілюстрації до повісті. 
Поспілкуватися з письменницею, погортати сторінки книжок, почути авторське тлумачення окремих епізодів твору отримали змогу учні 9-Б класу разом із учителем літератури Табунщик Н.А. Діалог школярів з Наталею Володимирівною пройшов у формі прес-конференції: діти отримали відповіді про перший літературний твір, творчий задум та головного героя трилогії «Скарби Примарних островів», переглянули ілюстрації до твору із авторськими коментарями, отримали поради щодо роботи над аудіокнигою. Цікавим виявилося обговорення назви твору із складанням асоціативного грона, групування персонажів. Завершилась зустріч створенням сенкану учнями до образів книги. 
Цікавим та корисним виявилося спілкування з письменницею для членів прес-центру шкільної газети «Світанок». Наталія Володимирівна - гарний, цікавий, уважний співрозмовник, комунікабельна людина. Гостя розповіла про свою творчість, про роботу над заключною книгою з трилогії «Скарби Примарних островів», про те, що не покинула займатися журналістською справою, тепер як журналіст-рецензент пише відгуки на твори молодих авторів. Поділилася думками про рідну мову: «… коли пишеш твори українською мовою, світ стає кольоровим, виграє барвами». Щиро та невимушено відповідала на запитання, розмірковувала про письменницьку інтуїцію, активну життєву позицію, творчу енергію. Наприкінці зустрічі Наталія Володимирівна запропонувала старшокласникам свій рецепт, як йти до перемог у житті. На її думку, таємниця успіху проста – необхідно правильно визначити, чим хочеш займатися, а що буде хобі. Від цього вибору і залежить майбутнє життя. 
А потім відбулася зустріч письменниці з учнями та педагогами загальноосвітніх шкіл Інгулецького району. Розповідаючи про власні здобутки в царині літератури, науки, освіти, Наталія Дев’ятко зазначила, що її захоплення – читати та розповідати про цікаві книжки, робити переклади. Вона говорила про власні книги, презентувавши кілька з них, показала ілюстрації. Також зачитала смішні та страшні уривки з пригодницького фентезі «Скарби примарних островів». 
Здійснити подорож до світу літератури разом з автором – таке випадає не кожному. Зустріч з Наталею Володимирівною Дев’ятко надовго залишиться в серцях юних читачів.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ ГРИГОРІЄМ ГУСЕЙНОВИМ

September 14, 2017

15 вересня 2017 року в Криворізькій гімназії №127 відбулася творча зустріч учнівської молоді 8-11 класів із Григорієм Джамаловичем Гусейновим, письменником, краєзнавцем, редактором журналу «Кур’єр Кривбасу». 
Розпочалося спілкування із спогадів самого письменника про історію родини, власне дитинство, навчання й перші літературні спроби. Наполегливість, потяг до знань, читання літератури й любов до рідного краю стали основою для саморозвитку Григорія Джамаловича. А ще зустрічі із неординарними, закоханими в літературу, історію, краєзнавство людьми, серед яких Андрій Тобілевич, Олесь Гончар, Григорій Зленко. 
Учні мали можливість поставити питання письменнику, почути його думку щодо розвитку літературного процесу в Україні, особливо сучасного. А літератори-початківці отримали поради досвідченого майстра слова, з чого розпочати творчість і де випробувати власні сили. 
Вражає творчий доробок автора: «Незаймані сніги» (1993), «Чаша ювеліра Карла Фаберже» (1995), «Станційні пасторалі» (1999, 2005), «Господні зерна» (2000-2005), «Повернення в Портленд» (2011) та інші. До речі, за художньо-документальну повість у 10-ти томах «Господні зерна» Григорій Джамалович отримав Шевченківську премію 2006 року. І найдивніше, що грошову премію письменник вирішив використати для заснування нової відзнаки – «Глодоського скарбу». Це перший випадок в історії за останні 60 років, коли гроші, отримані лауреатом, були використані на те, щоб заснувати нову премію. Її отримують люди, які відзначилися вагомою працею у відродженні духовності незалежної України,за багаторічну професійну діяльність у галузі культури й мистецтва. 
Сам Григорій Джамалович покладає велику надію на молоде покоління у розбудові й зміцненні нашої держави. 

МЕДІАОСВІТНЯ ДЕКАДА ТВОРЦІВ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ

September 18, 2017

У Криворізькій гімназії №127 з 11.09 по 19.09.2017 проведено Медіаосвітню декаду творців Інтернет-ресурсів. 
Для участі у конкурсі комп’ютерних малюнків учні 1-4 класів підготували роботи у програмі Paint. Найактивнішими виявилися учні 2-Б та 2-В класів. Учні середніх та старших класів досліджували можливості онлайн-ресурсів на сайтах powtoon.com, emaze.com, canva.com, prezi.com для створення презентацій, буктрейлерів, скрайбінгу та анімацій, а також на сайтах thinglink.com, edu.glogster.com – створення інтерактивних плакатів. 
Інтернет-можливостей більше, ніж здається на перший погляд! 
А семикласниками були створені чудові буктрейлери у програмі PowerPoint. 
Відбулися змагання з відгадування ребусів та квест з пошуку відповідей на питання, зашифровані QR-кодом. 

МЕДІАОСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО В КГ №127

September 02, 2017

З вересня 2017 року Криворізька гімназія №127 є експериментальним навчальним закладом всеукраїнського рівня за темою: «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику». 
З 04.09. по 09.09.2017 року в закладі проведено Медіаосвітній тиждень Українського кіно. Учні та педагоги знайомилися з історією та розвитком українського кіномистецтва, з життям і творчістю режисерів-новаторів Олександра Довженка, Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Леоніда Бикова, Кіри Муратової. Для учнів 11 класу було влаштовано перегляд та обговорення фільму Олеся Саніна «Поводир». 
Сопрун Владислав, Палаш Дарина, Сакарінєна Яна (11-А) підготували та провели з учнями 8-9 класів кіновікторину «Українське кіно». 
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ДВНЗ "Криворізький державний педагогічний університет", вчитель української мови і літератури КГ №127 (за сумісництвом) Ксенія Анатоліївна Качайло презентувала учням 10-Б класу гостросюжетний історичний фільм «Червоний» за мотивами однойменного історичного роману українського письменника Андрія Кокотюхи, зйомки якого відбувалися на криворізьких відвалах та проваллях, що за Карнаваткою, та в Кочубеївських штольнях. 
Новинки українського кіно батькам учнів 2-Б та 2-В класів презентували медіапедагоги Михайляк Т.І. та Насоненко Н.Є. Відбулося обговорення фільмів «Поводир» та «Чужа молитва». Крім того, батьки були ознайомлені з навігатором у світ медіа - сайтом «МедіаДрайвер». 
Медіапедагоги закладу підготували список українських стрічок, рекомендованих для перегляду вчителям, учням та батькам. 
Завершився медіаосвітній тиждень 08.09.2017 онлайн-зустріччю педагогів та учнів закладу зі сценаристом українського фентезі-фільму «Сторожова застава» Ярославом Войцешеком.

КОНКУРС ІНТЕРАКТИВНОГО ПЛАКАТА МІКСІКЕ

August 24, 2017

Міжнародною освітньою компанією Міксіке в Україні з 05 червня по 25 серпня 2017 року проведено конкурс інтерактивного плаката, присвяченого Дню Землі. І ось підбито підсумки! У номінації «Інтерактивні плакати, створені в команді (учні та вчитель)» перше місце посіли вчитель інформатики КГ №127 Шпітко В.В. та учениця 7-А класу Юлія Погребна. Вітаємо!!!

Please reload

bottom of page